dzisiaj jest: 30 maja 2020. imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
 
Aktualności
Antologia Regionalnego Klubu Literackiego

     Informujemy iż ukazała się „Antologia Regionalnego Klubu Literackiego”. Książka jest do nabycia w Bibliotece Publicznej MiG Działoszyn w cenie 10 zł.

Ze wstępu:
„Antologia”, którą oddajemy do państwa rąk powstała w wyniku ponad dwuletniej aktywności poetów Regionalnego Klubu Literackiego, działającego przy Bibliotece Publicznej MiG Działoszyn. Aż 12 literatów odważyło się wyciągnąć z szuflad skrywane wcześniej przed światem strofy.  Zanim trafiły do tej książki, prezentowali je podczas  organizowanych prze bibliotekę spotkań i wieczorków poetyckich. Dziś pragną podzielić się swoimi wierszami z szerszym odbiorcą.
Rozpiętość wiekowa klubowiczów  - autorów „Antologii” -  jest znaczna – od 12 do 80 lat – stąd też zebrane utwory cechuje wielobarwność w zakresie tematyki i warsztatu literackiego. Ponadto obok twórczości poetów RKL w zbiorku znalazły się utwory laureatów I edycji konkursu poetyckiego „W słowach utopieni”. Wobec tego czytelnikowi na pewno nie grozi znużenie na skutek powtarzalności motywu czy stylu, a różnorodność artystyczna stanowi niewątpliwie o sile tomiku.
Wyrażamy nadzieję, że „Antologia” spotka się z dobrym przyjęciem, i że i tym razem okaże się, że więcej waży jedna dobra strofa, niż ciężar wielu pracowitych stronic.